Dla studentów

Program Praktyk i Staży PZU 2021

środa 14.04.2021

PZU rusza z kolejną edycją Programu Praktyk i Staży dla studentów i absolwentów. To szansa zdobycia cennego doświadczenia zawodowego w największej instytucji finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Na chętnych czeka ponad 60 miejsc. Tegoroczny program promuje hasło: „Jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz”. Na kandydatów czekają oferty z różnych obszarów biznesowych, m.in. finansów, obsługi szkód i ...

Płatne wakacyjne praktyki dla studentów

środa 14.04.2021

Firma PwC Polska oferuje płatne, wakacyjne praktyki dla studentów z kierunków technicznych. Program #TechSummerCamp to: ✅ 2,5 miesiące doświadczenia, ✅ realizacja prawdziwego wdrożenia CRM, ✅ praca w metodyce SCRUM, ✅ opieka mentora i świadomy wybór ścieżki zawodowej w przyszłości. Aplikacje tylko do 20 kwietnia! 👉 https://bit.ly/3fTLh8C. Więcej informacji - pwc.pl/tsc.

Oferty pracy dla studentów

piątek 9.04.2021

Oferty pracy w firmie Quanticate Polska dla studentów i innych osób zainteresowanych analizą danych i SAS. Praca związana jest z prowadzeniem badań klinicznych. Oferta dla osób, które nie mają doświadczenia: Quanticate zatrudnia na stanowisko Programmer I w Warszawa, Woj. Mazowieckie, Polska | LinkedIn. Planowany jest wewnętrzny program szkoleniowy w SAS od samego początku, dlatego nie ...

Życzenia wielkanocne

czwartek 1.04.2021

Pragniemy życzyć Państwu w nadchodzącym czasie dużo zdrowia, rodzinnej, ciepłej atmosfery oraz radosnych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy. Niech nadchodzące Święta pozwolą nam bardziej optymistycznie spojrzeć w przyszłość. Dziekani Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki Diana Dziewa-Dawidczyk Michał Kruk

Godziny dziekańskie 19 marca 12.00-14.00

poniedziałek 15.03.2021

W związku ze spotkaniem pracowników Instytutu Informatyki Technicznej z Władzami Rektorskimi zarządzam godziny dziekańskie dnia 19.03.2021 od 12.00 do 14.00.

Dr hab. inż. Michał Kruk, prof. SGGW
Dziekan WZIM

Integracyjna sekcja sportowa

piątek 12.03.2021

Klub Uczelniany AZS Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie rozpoczyna działalność nowej „Integracyjnej sekcji AZS”. Celem projektu jest integracja i aktywizacja sportowa wszystkich członków społeczności akademickiej SGGW w szczególności osób z niepełnosprawnościami, wspieranie ich w dążeniu do sukcesów w sporcie i nie tylko: Integracyjna sekcja AZS. Pierwsze zajęcia zaplanowane są na 23.03.2021 r. (wtorek) o godzinie ...

Płatny staż w Smartino

wtorek 9.03.2021

Firma Smartino, właściciel marki La Millou, poszukuje stażysty w dziale IT do pracy w Warszawie, w 80% w trybie zdalnym: oferta.

No Semester retake at SGGW

sobota 6.03.2021

Since the beginning of the pandemic outbreak, SGGW has been doing its best to provide best quality education using tools and techniques of remote teaching. The process of adaptation was not easy and required huge engagement of both students and teachers. The implementation of new tools, e.g. MS Teams and extended use of Moodle platform, enabled ...

Zaproszenie na warsztaty online „Europejski Zielony Ład – w stronę gospodarki obiegu zamkniętego”

poniedziałek 15.02.2021

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza wolontariuszy i wolontariuszki wspolnie.eu oraz inne zainteresowane osoby do udziału w warsztatach online na temat strategii i planów związanych z wdrażaniem elementów gospodarki obiegu zamkniętego w ramach Europejskiego Zielonego Ładu, w tym w szczególności roli, jaką odgrywa w nim Parlament Europejski: Program warsztatu online. Warsztaty online „Europejski Zielony Ład – ...

Staż na Tajwanie

poniedziałek 1.02.2021

Szanowni Studenci,

W imieniu uczelni partnerskiej National Chuung Hsing University (NCHU) przesyłam Państwu informację nt. programu stażowego dla studentów II stopnia i doktorantów na Tajwanie: Global Talent Internship Programme: Green Technology (Sustainability) x Biotechnology (Smart Healthcare).

Program trwa w okresie od 28 czerwca do 25 sierpnia 2021 roku. W celu odbycia ośmiotygodniowego stażu uczestnicy mogą wybrać jedno z wiodących laboratoriów, m.in. na najlepszych tajwańskich uczelniach wyższych, a także uczestniczyć w prezentowanych przemówieniach, wizytach firmowych, oferowanych zajęciach kulturowo-językowych.

Kwalifikujący się uczestnicy programu otrzymają dotację programu w wysokości około 1500 USD na pokrycie opłat programowych, ubezpieczenia podróżnego i zakwaterowania. Studenci nominowani przez uczelnie partnerskie (SGGW to uczelnia partnerska NCHU, National Pingtung Univesity of Science and Technology, National Cheng Kung University) otrzymają dodatkowe punkty w selekcji.

Więcej informacji o programie można znaleźć w ulotce i na oficjalnej stronie internetowej: http://gasesummer.most.ntu.edu.tw/.

Lista potencjalnych opiekunów stażystów: https://gasesummer.most.ntu.edu.tw/supervisors#green.

BARDZO PROSZĘ O PRZESYŁANIE ZGŁOSZEŃ DO 23 LUTEGO 2021 R – O ILE TO MOŻLIWE WCZEŚNIEJ TAK BY NA CZAS BYŁY PRZYGOTOWANE DOKUMENTY 3. I 5. Z PONIŻSZEJ LISTY.

Lista dokumentów (dokumenty, które będą stanowić jednocześnie element aplikacji, składanej bezpośrednio przez kandydata na stronie programu):

1. potwierdzenie statusu studenta,
2. potwierdzenie znajomości języka angielskiego/certyfikat językowy,
3. list z rekomendacją z wydziału (np. koordynatora, koordynatora ds. praktyk, dziekana) w języku angielskim,
4. list motywacyjny w języku angielskim,
5. wykaz ocen w języku angielskim,
6. research proposal w języku angielskim.

Z pozdrowieniami,
Paweł Jankowski
koordynator ERASMUS WZIM

Semestr letni w SGGW

czwartek 21.01.2021

Zajęcia dydaktyczne w SGGW dla wszystkich poziomów i form kształcenia realizowane są w trybie mieszanym, tj. w formie tradycyjnej i zdalnej. Szanowni Państwo, Przed nami semestr letni roku akademickiego 2020/2021. Prognozy dotyczące epidemii koronawirusa pokazują wyraźnie, że musimy jeszcze poczekać, zanim studenci na dobre wrócą na kampus. Uznając za priorytet zdrowie i bezpieczeństwo społeczności akademickiej naszej Alma ...

Konkurs AIPomysł

środa 13.01.2021

Uczelniany program kreowania i rozwijania przedsiębiorczości społecznej wśród studentów: Oferta 2021.

Sesja zimowa w SGGW

środa 13.01.2021

Jak będzie wyglądała sesja egzaminacyjna w semestrze zimowym w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego? Ze względu na sytuację epidemiczną forma zimowej sesji egzaminacyjnej zależy od decyzji Dziekana Wydziału. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami publikowanymi na stronach wydziałowych.   Zgodnie z Zarządzeniem 116 Rektora SGGW z dnia 22 października 2020 r. zmieniającym Zarządzenie Nr 102 Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego ...

Sukces sportowców AZS SGGW

poniedziałek 28.12.2020

Studenci Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego - a wśród nich także studenci naszego Wydziału - w zakończonym sezonie Akademickich Mistrzostw Polski zwyciężyli w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych. W łącznej klasyfikacji sportowcy AZS SGGW w mijającym sezonie Akademickich Mistrzost Polski zajęli dwunastą pozycję. Szczegółowe informacje na temat sportowych sukcesów studentów naszej uczelni można znaleźć na stronie internetowej AZS SGGW.

Sukces z Natury

poniedziałek 28.12.2020

Projekt dla studentek i studentów SGGW, obejmujący m.in. bezpłatne konsultacje z doradcą zawodowym (konsultacja CV, listu motywacyjnego, testy predyspozycji i wiele, wiele innych praktycznych porad dotyczących rozmów rekrutacyjnych), badania on-line i warsztaty: https://sukcesznatury.sggw.pl/. Aktualności: https://sukcesznatury.sggw.pl/aktualnosci/. Warsztaty: https://sukcesznatury.sggw.pl/wydarzenia/. Zapisz się do projektu: https://sukcesznatury.sggw.pl/zapisz-sie-do-projektu/.

Życzenia

piątek 18.12.2020

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy, aby ten wyjątkowy czas niósł ze sobą wiele radości oraz refleksji. By każda świąteczna chwila żyła własnym pięknem, a Nowy Rok niech obdaruje Państwa pomyślnością i szczęściem.
Życzą
Dziekan dr hab. inż. Michał Kruk, prof. SGGW
Prodziekan dr inż. Diana Dziewa – Dawidczyk
oraz pracownicy Dziekanatu

Spotkanie informacyjne ERASMUS+

czwartek 17.12.2020

Drodzy Studenci,

Przypominam, że trwa nabór na wyjazdy ERASMUS+ w roku akademickim 2020/21.

W związku z tym zapraszam (proszę to traktować jako zaproszenie obowiązkowe) na krótkie spotkanie informacyjne w najbliższy poniedziałek 21.12 na godzinę 11:00.

Spotkanie będzie dotyczyło również możliwości odbycia praktyk międzynarodowych.

Spotkanie odbędzie się na platformie Moodle, w programie BigBlueButton w ramach kursu:

„ERASMUS+ WZIM”
https://e.sggw.pl/course/view.php?id=3340

(Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki / Katedra Systemów Informatycznych/Paweł Jankowski/ERASMUS_WZIM)

Gościem spotkania będzie Pani Joanna Żach z Biura Współpracy Międzynarodowej SGGW.

Pozdrawiam serdecznie z życzeniami zdrowia.
Paweł Jankowski

XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca

poniedziałek 14.12.2020

Nabór zgłoszeń do Konkursu trwa od 1 grudnia 2020 r. do 25 stycznia 2021 r.:
https://tu.kielce.pl/xi-edycja-ogolnopolskiego-konkursu-student-wynalazca/.

Zarządzenie Rektora

poniedziałek 14.12.2020

Zarządzenia Nr 102 Rektora SGGW z dnia 30 września 2020 r. w sprawie organizacji kształcenia i prowadzenia badań naukowych z udziałem studentów i doktorantów w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 w związku z zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2 oraz uchylenia niektórych zarządzeń: Zarządzenie nr 102.

Nabór na studia wymienne Erasmus+

niedziela 29.11.2020

Rozpoczyna się nabór na studia wymienne w ramach programu Erasmus+ na rok akademicki 2021/2022. Nabór trwa w dniach 23 listopada 2019 – 8 stycznia 2020. Nabór dotyczy wyjazdów zarówno na semestr zimowy jak i letni.

Informacje dla studentów
Zasady naboru
Uczelnie partnerskie
Formularz zgłoszeniowy

Wydział Zastosowań Informatyki
i Matematyki

ul. Nowoursynowska 159,
02-776 Warszawa

Kontakt

Studia

Wydział realizuje w trybie stacjonarnym i
niestacjonarnym dwa kierunki studiów I i II stopnia
- Informatyka oraz Informatyka i Ekonometria:
kierunki studiów

Kategoryzacja MNiSW

Wydział otrzymał w kategoryzacji Ministerstwa
Nauki i Szkolnictwa Wyższego:
2013: kategorię A
2017: kategorię B
ocena działaności naukowej

Ocena PKA

Bardzo wysoka ocena Państwowej Komisji
Akredytacyjnej dla kierunku:
2013: Informatyka i Ekonometria
2017: Informatyka
ocena programowa

Jakość kształcenia

na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki
jakość kształcenia

Wyposażenie dydaktyczne

Uczymy korzystając z nowoczesnego
wyposażenia dydaktycznego:
wyposażenie

Facebook

Dziekanat WZIiM @WZIM
Samorząd Studentów WZIiM @WZIiMSGGW
Koło naukowe REDINUX @redinux
Silver .Net Group @silvernetgroupsggw
Businnes Intelligence Group SAS @bigsasgroup
Podyplomowe studia SELinux @setenforce1

Biuro Karier SGGW
SGGW @karierasggw