Ogólne

Życzenia wielkanocne

piątek 30.03.2018

Wypełnionych nadzieją i radością świąt Wielkiej Nocy, pełnych miłości spotkań rodzinnych i dobrego wypoczynku życzą Dziekan i Prodziekani.

X edycja Konkursu Innowator Mazowsza

czwartek 22.03.2018

Trwa X edycja Konkursu Innowator Mazowsza. O nagrody można ubiegać się w dwóch kategoriach: Młoda Innowacyjna Firma i Innowacyjny Młody Naukowiec. Termin składania wniosków upływa 27.04.2018 r. (sekretariat czynny do godz. 16.00). Szczegółowe informacje znajdują się w załączonych plikach oraz na stronie https://innowacyjni.mazovia.pl/dzialania/informator-mazowsza/x-edycji-konkursu-innowator-mazowsza.html. Informacja Ulotka Zaproszenie

Dr inż. Mirosław Woźniakowski

niedziela 18.02.2018

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 11 lutego 2018 roku zmarł dr inż. Mirosław Woźniakowski, emerytowany nauczyciel akademicki Katedry Informatyki Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Nekrolog

Studia Podyplomowe Zarządzanie Łańcuchem Dostaw i Systemami IT

środa 24.01.2018

Planowane jest uruchomienie naboru na I Edycję studiów podyplomowych „Zarządzanie Łańcuchem Dostaw i Systemami IT”. Studia są realizowane na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW w Warszawie. Planowane rozpoczęcie to marzec 2018. Słuchacze studiów podyplomowych pozyskają wiedzę z zakresu koncepcji, modeli i strategii zarządzania łańcuchami, sieciami i przepływami w globalnym łańcuchu dostaw oraz ich powiązania z ...

Szkolenia z obsługi AED – automatycznego defibrylatora zewnętrznego

środa 25.10.2017

Inspektorat Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zaprasza pracowników i studentów na szkolenia z zakresu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przy wykorzystaniu AED: szkolenia.

Pierwsze spotkanie Journal Club w najbliższy czwartek o 18

środa 11.10.2017

Szanowni Państwo

Mam przyjemność zaprosić Państwa wraz z mgr inż. Grzegorzem Wieczorkiem na pierwsze spotkanie Journal Club w najbliższy czwartek o 18 w sali 3/40. Klub powstaje z poparciem Dziekana prof. dr hab. inż. Arkadiusza Orłowskiego i ma na celu pomoc doktorantom w przygotowaniu wystąpień jak i zwiększyć znajomość bieżących prac naukowych opublikowanych w artykułach.

Plan pierwszego spotkania:
– kwestie organizacyjne
– prezentacja wybranego artykułu przez mgr inż Grzegorza Dwornickiego
– dyskusja

Pozdrawiam
Grzegorz Dwornicki

Inauguracja roku akademickiego

środa 13.09.2017

Dziekan i Rada Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zapraszają na Inaugurację Roku Akademickiego 2017/2018, która odbędzie się 3 października 2017 r. o godz. 12:00 w Auli Kryształowej w budynku 9, ul. Nowoursynowska 166: Zaproszenie.

Konkurs dla młodych naukowców

środa 10.05.2017

Zostaje ogłoszony konkurs na prowadzenie badań naukowych służących rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich: Konkurs_Dofinansowanie_Młody_Naukowiec.pdf.

Prace serwisowe w Centrum Informatycznym SGGW

środa 10.05.2017

Centrum Informatyczne SGGW informuje, że w terminie od godz. 16.00 w piątek 12.05.2017 do godz. 8.00 w poniedziałek 15.05.2017 z powodu konieczności przeprowadzenia niezbędnych prac serwisowych niedostępne będą HMS, eHMS i jHMS.

Dr Stanisław Jabłonowski

wtorek 9.05.2017

W poniedziałek dotarła do nas wiadomość, że zmarł nasz kolega i przyjaciel Stanek Jabłonowski.

Dr Stanisław Jabłonowski, po studiach matematycznych na Uniwersytecie Warszawskim, pracował w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego od 1976 roku, w Instytucie Zastosowań Matematyki i Statystyki. Doktorat w dziedzinie nauk ekonomicznych obronił w 1994 roku, na Wydziale Ekonomiczno-Rolniczym SGGW. Uzyskał nagrodę GUS za pracę doktorską w dziedzinie zastosowań informatyki w statystyce.

Na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki pracował od dnia jego utworzenia. Zajmował się dziedzinami optymalizacji, statystyki, technologii informatycznych, ekonometrii i prognozowania. Opublikował około 40 prac naukowych.

Był bardzo dobrym nauczycielem, lubianym przez studentów. Za dydaktykę otrzymał medal Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wszyscy znaliśmy Go jako człowieka o nadzwyczajnej uczciwości, bardzo życzliwego i o wyjątkowej kulturze osobistej. Jeszcze do niedawna spotykaliśmy Go na Wydziale. Jego śmierć jest dla nas wielką stratą.

Kolegium Dziekańskie

Wspomnienie o Stanisławie Jabłonowskim

Rezerwacja i dostępność sal WZIiM

piątek 24.03.2017

Rezerwacja sal WZIiM: http://student.wzim.sggw.pl/2017/03/24/dostepnosc-sal-wziim/.

Warszawskie Dni Informatyki

wtorek 21.03.2017

Już wkrótce, bo 28 i 29 marca (wtorek, środa) odbędzie się kolejna edycja Warszawskich Dni Informatyki (WDI) – największego wydarzenia IT w Polsce adresowanego do osób szeroko związanych z informatyką, niezależnie od ich poziomu zaawansowania. WDI to przede wszystkim blisko 100 prezentacji i warsztatów prowadzonych przez niedostępnych dla mniejszych wydarzeń znanych ekspertów. Zakres tematyczny jest szeroki ...

Prof. Zbigniew Laudański

czwartek 2.03.2017

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 25 lutego 2017 roku zmarł w wieku 75 lat prof. dr hab. Zbigniew Laudański, emerytowany pracownik Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki i długoletni pracownik Wydziału Rolnictwa i Biologii. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w dniu 6 marca 2017 r. o godz. 14:00 w Kaplicy A na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie, ...

Nabory do programów stypendialnych Komisji Fulbrighta dla ambitnych studentów i badaczy na rok 2018/2019

piątek 24.02.2017

Komisja Fulbrighta we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego informuje o ogłoszeniu naborów do prestiżowych stypendiów Programu Fulbrighta na studia i prowadzenie badań w amerykańskich uczelniach i ośrodkach badawczych Zapraszamy do składania aplikacji. Graduate Student Award 2018/19 Graduate Student Award to stypendium przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych planujących podjęcie studiów magisterskich, doktoranckich lub innych programów na ...

Zapisz się na kurs Uniwersytetu Otwartego

piątek 17.02.2017

Ruszyły zapisy na wiosenną edycję kursów Uniwersytetu Otwartego SGGW. W ofercie znajduje się prawie 80 kursów z pięciu obszarów tematycznych: człowiek i technika, ekonomia i społeczeństwo, języki obce, przyroda, żywność i żywienie.

Są wśród nich zarówno zajęcia popularne od kilku edycji, m.in. „Bazodanowy język zapytań SQL – podstawy”;

jak i zupełnie nowe, np. „Pozycjonowanie stron internetowych dla początkujących”.
Więcej informacji dotyczących zajęć i zapisów znajduje się na stronie UO: www.uo.sggw.pl.

Życzenia Świąteczne

piątek 23.12.2016

Życzenia spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia Pracownikom, Doktorantom, Studentom i Przyjaciołom Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki składa Dziekan - Arkadiusz Orłowski

Inauguracja roku akademickiego

poniedziałek 3.10.2016

Dziekan i Rada Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zapraszają na Inaugurację Roku Akademickiego 2016/2017, która odbędzie się w dniu 5 października 2016 r. o godz. 1200 w Auli Kryształowej 02-776 Warszawa, ul. Nowoursynowska 166:

Zaproszenie.

Wykład inauguracyjny

poniedziałek 3.10.2016

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wykład Modelowanie biocybernetyczne jako sposób stosowania informatyki i matematyki w rolnictwie, biologii i medycynie, który wygłosi (w ramach inauguracji roku akademickiego 2016/2017 na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW w Warszawie) wybitny uczony, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk, Doktor Honoris Causa 13 uczelni polskich i zagranicznych, Rektor AGH w latach 1998-2005

Prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Więcej informacji na temat naszego dostojnego Gościa można znaleźć na Jego stronie internetowej www.tadeusiewicz.pl.

Inauguracja roku akademickiego 2016/2017 na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW w Warszawie, odbędzie się w dniu 5 października 2016 roku o godzinie 12.00 w Auli Kryształowej.

VI edycja studiów podyplomowych „Informatyka i Technologie Informacyjne”

wtorek 27.09.2016

Zapraszamy na VI edycję studiów podyplomowych „Informatyka i Technologie Informacyjne” przy Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki. Jednocześnie z przyjemnością informujemy, że w roku akademickim 2016/2017 studia zostały uruchomione. Ponieważ dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami, zachęcamy wszystkich zainteresowanych do składania dokumentów. Szczegółowe informacje na stronie: http://iti.wzim.sggw.pl i pod numerem telefonu 696-158-701.   W porównaniu z podobnymi kierunkami studiów ...

Uniwersytet Otwart SGGW zaprasza na kursy

sobota 17.09.2016

15 września ruszyły zapisy na kursy z edycji VIII - zima 2016! Szanowni Państwo!   Na stronie Uniwersytetu Otwartego SGGW pojawiła się aktualna oferta kursów UO SGGW na zimę 2016 roku.   Ceny zaczynają się już od 200 zł za kurs.   W ofercie mamy 70 kursów o różnorodnej tematyce, a m.in.   Pełna oferta kursów dostępna na stronie.   Kursy będące stale w naszej ofercie, ...

Wydział Zastosowań Informatyki
i Matematyki

ul. Nowoursynowska 159,
02-776 Warszawa

Kontakt

Studia

Wydział realizuje w trybie stacjonarnym i
niestacjonarnym dwa kierunki studiów I i II stopnia
- Informatyka oraz Informatyka i Ekonometria:
kierunki studiów

Kategoryzacja MNiSW

Wydział otrzymał w kategoryzacji Ministerstwa
Nauki i Szkolnictwa Wyższego kategorię A
ocena działaności naukowej

Ocena PKA

Bardzo wysoka ocena Państwowej Komisji
Akredytacyjnej dla kierunku Informatyka i
Ekonometria
ocena programowa

Jakość kształcenia

na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki
jakość kształcenia

Wyposażenie dydaktyczne

Uczymy korzystając z nowoczesnego
wyposażenia dydaktycznego:
wyposażenie

Facebook

Dziekanat WZIiM @WZIM
Samorząd Studentów WZIiM @WZIiMSGGW
Koło naukowe REDINUX @redinux
Silver .Net Group @silvernetgroupsggw
Businnes Intelligence Group SAS @bigsasgroup
Podyplomowe studia SELinux @setenforce1

Biuro Karier SGGW
SGGW @karierasggw