Aktualności

Zaproszenie na warsztaty online „Europejski Zielony Ład – w stronę gospodarki obiegu zamkniętego”

poniedziałek 15.02.2021

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza wolontariuszy i wolontariuszki wspolnie.eu oraz inne zainteresowane osoby do udziału w warsztatach online na temat strategii i planów związanych z wdrażaniem elementów gospodarki obiegu zamkniętego w ramach Europejskiego Zielonego Ładu, w tym w szczególności roli, jaką odgrywa w nim Parlament Europejski: Program warsztatu online. Warsztaty online „Europejski Zielony Ład – ...

Staż na Tajwanie

poniedziałek 1.02.2021

Szanowni Studenci,

W imieniu uczelni partnerskiej National Chuung Hsing University (NCHU) przesyłam Państwu informację nt. programu stażowego dla studentów II stopnia i doktorantów na Tajwanie: Global Talent Internship Programme: Green Technology (Sustainability) x Biotechnology (Smart Healthcare).

Program trwa w okresie od 28 czerwca do 25 sierpnia 2021 roku. W celu odbycia ośmiotygodniowego stażu uczestnicy mogą wybrać jedno z wiodących laboratoriów, m.in. na najlepszych tajwańskich uczelniach wyższych, a także uczestniczyć w prezentowanych przemówieniach, wizytach firmowych, oferowanych zajęciach kulturowo-językowych.

Kwalifikujący się uczestnicy programu otrzymają dotację programu w wysokości około 1500 USD na pokrycie opłat programowych, ubezpieczenia podróżnego i zakwaterowania. Studenci nominowani przez uczelnie partnerskie (SGGW to uczelnia partnerska NCHU, National Pingtung Univesity of Science and Technology, National Cheng Kung University) otrzymają dodatkowe punkty w selekcji.

Więcej informacji o programie można znaleźć w ulotce i na oficjalnej stronie internetowej: http://gasesummer.most.ntu.edu.tw/.

Lista potencjalnych opiekunów stażystów: https://gasesummer.most.ntu.edu.tw/supervisors#green.

BARDZO PROSZĘ O PRZESYŁANIE ZGŁOSZEŃ DO 23 LUTEGO 2021 R – O ILE TO MOŻLIWE WCZEŚNIEJ TAK BY NA CZAS BYŁY PRZYGOTOWANE DOKUMENTY 3. I 5. Z PONIŻSZEJ LISTY.

Lista dokumentów (dokumenty, które będą stanowić jednocześnie element aplikacji, składanej bezpośrednio przez kandydata na stronie programu):

1. potwierdzenie statusu studenta,
2. potwierdzenie znajomości języka angielskiego/certyfikat językowy,
3. list z rekomendacją z wydziału (np. koordynatora, koordynatora ds. praktyk, dziekana) w języku angielskim,
4. list motywacyjny w języku angielskim,
5. wykaz ocen w języku angielskim,
6. research proposal w języku angielskim.

Z pozdrowieniami,
Paweł Jankowski
koordynator ERASMUS WZIM

Dzień Otwarty w SGGW

czwartek 28.01.2021

Dzień Otwarty online SGGW to doskonała okazja dla kandydatów na studia, aby dowiedzieć się jakie przedmioty zdawać na maturze, aby dostać się do SGGW, jakie są zasady rekrutacji oraz który kierunek wybrać, aby realizować swoje pasje. W ramach Dnia Otwartego będzie można zapoznać się z ofertą 38 kierunków studiów realizowanych na 13 wydziałach SGGW oraz z ...

Semestr letni w SGGW

czwartek 21.01.2021

Zajęcia dydaktyczne w SGGW dla wszystkich poziomów i form kształcenia realizowane są w trybie mieszanym, tj. w formie tradycyjnej i zdalnej. Szanowni Państwo, Przed nami semestr letni roku akademickiego 2020/2021. Prognozy dotyczące epidemii koronawirusa pokazują wyraźnie, że musimy jeszcze poczekać, zanim studenci na dobre wrócą na kampus. Uznając za priorytet zdrowie i bezpieczeństwo społeczności akademickiej naszej Alma ...

Konkurs AIPomysł

środa 13.01.2021

Uczelniany program kreowania i rozwijania przedsiębiorczości społecznej wśród studentów: Oferta 2021.

Sesja zimowa w SGGW

środa 13.01.2021

Jak będzie wyglądała sesja egzaminacyjna w semestrze zimowym w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego? Ze względu na sytuację epidemiczną forma zimowej sesji egzaminacyjnej zależy od decyzji Dziekana Wydziału. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami publikowanymi na stronach wydziałowych.   Zgodnie z Zarządzeniem 116 Rektora SGGW z dnia 22 października 2020 r. zmieniającym Zarządzenie Nr 102 Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego ...

Sukces sportowców AZS SGGW

poniedziałek 28.12.2020

Studenci Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego - a wśród nich także studenci naszego Wydziału - w zakończonym sezonie Akademickich Mistrzostw Polski zwyciężyli w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych. W łącznej klasyfikacji sportowcy AZS SGGW w mijającym sezonie Akademickich Mistrzost Polski zajęli dwunastą pozycję. Szczegółowe informacje na temat sportowych sukcesów studentów naszej uczelni można znaleźć na stronie internetowej AZS SGGW.

Sukces z Natury

poniedziałek 28.12.2020

Projekt dla studentek i studentów SGGW, obejmujący m.in. bezpłatne konsultacje z doradcą zawodowym (konsultacja CV, listu motywacyjnego, testy predyspozycji i wiele, wiele innych praktycznych porad dotyczących rozmów rekrutacyjnych), badania on-line i warsztaty: https://sukcesznatury.sggw.pl/. Aktualności: https://sukcesznatury.sggw.pl/aktualnosci/. Warsztaty: https://sukcesznatury.sggw.pl/wydarzenia/. Zapisz się do projektu: https://sukcesznatury.sggw.pl/zapisz-sie-do-projektu/.

Wydział Zastosowań Informatyki
i Matematyki

ul. Nowoursynowska 159,
02-776 Warszawa

Kontakt

Studia

Wydział realizuje w trybie stacjonarnym i
niestacjonarnym dwa kierunki studiów I i II stopnia
- Informatyka oraz Informatyka i Ekonometria:
kierunki studiów

Kategoryzacja MNiSW

Wydział otrzymał w kategoryzacji Ministerstwa
Nauki i Szkolnictwa Wyższego:
2013: kategorię A
2017: kategorię B
ocena działaności naukowej

Ocena PKA

Bardzo wysoka ocena Państwowej Komisji
Akredytacyjnej dla kierunku:
2013: Informatyka i Ekonometria
2017: Informatyka
ocena programowa

Jakość kształcenia

na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki
jakość kształcenia

Wyposażenie dydaktyczne

Uczymy korzystając z nowoczesnego
wyposażenia dydaktycznego:
wyposażenie

Facebook

Dziekanat WZIiM @WZIM
Samorząd Studentów WZIiM @WZIiMSGGW
Koło naukowe REDINUX @redinux
Silver .Net Group @silvernetgroupsggw
Businnes Intelligence Group SAS @bigsasgroup
Podyplomowe studia SELinux @setenforce1

Biuro Karier SGGW
SGGW @karierasggw