Fakultety i SPOTKANIE Z FIRMAMI

czwartek 14.05.2015

Drodzy Studenci,

Chciałbym, żeby w przyszłym tygodniu rozpoczęli Państwo wybór fakultetów na CAŁY przyszły rok akademicki. Po raz pierwszy musimy wybrać fakultety na dwa kolejne semestry. W związku z tym bardzo proszę o dokładne przemyślenie Państwa wyborów.

W związku z tym, że kilka kolejnych firm pragnie zaoferować Państwu swoje przedmioty, w najbliższy poniedziałek 18.05.2015r odbędzie się spotkanie z przedstawicielami dwóch z nich:

– sala 3/40 budynek 34,
– BILLENIUM Sp. z o.o.: 12:00-12:45,
– COMP S.A : 12:55-13:30.

WIEM, ŻE STUDENTOM 2 ROKU TERMINY TE POKRYWAJĄ SIĘ CZĘŚCIOWO Z LEKTORATAMI USTALIŁEM Z PANIĄ EWA SIKORSKĄ ŻE PAŃSTWA SPÓŹNIENIE NA TE ZAJĘCIA BĘDZIE USPRAWIEDLIWIONE (ZAJĘCIA ZACZNĄ SIĘ O 13:45).

BARDZO PROSZĘ O ZAINTERESOWANIE SIĘ SPOTKANIEM – BEZ PAŃSTWA AKTYWNOŚCI FIRMY ZACZNĄ ZE SWOICH ZAJĘĆ REZYGNOWAĆ.

Poniżej znajdą Państwo krótkie informacje o wszystkich firmach oferujących w tym roku fakultety.

Terminarz wyborów:

– rozpoczęcie wyborów w Moodle: 19.05.2015,
– zakończenie wyborów: 01.06.2015.

Załączam wstępny układ fakultetów oraz sylabusy (spakowane programem 7 zip). Układ może jeszcze ulec niedużym zmianom.

Fakultety 2015
Sylabusy 2015

KILKA UWAG:

1. Zajęcia z przedmiotów

– Quantitative analysis
– Inventory and production control

są to zajęcia po angielsku prowadzone przez odwiedzającego Wydział Prof. Vassilisa Kostoglou z Alexander Technological Institute of Thessaloniki, w Grecji. Zajęcia będą się odbywały w blokach, każdy w trakcie 2 tygodni, w miesiącach kwiecień/czerwiec 2016.

2. Giełda Papierów Wartościowych musiała zrezygnować z prowadzenia fakultetu z powodów od nas niezależnych, ale obiecano mi, że będą próbowali do fakultetu wrócić.

3. O wybór przedmiotów na pierwszy rok studiów magisterskich będę oczywiście prosił te osoby, które planują kontynuację studiów na naszym Wydziale.

4. Podmioty zewnętrzne oferujące Państwu fakultety:

Akademia brydżawww.akademiabrydza.pl

Nowo powstała Akademia Brydża spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, współpracuje z Klubem Uczelnianym AZS Uniwersytetu Warszawskiego.

„Na zajęciach główny nacisk jest skierowany na nauczanie poprawnego rozumowania, analitycznych metod rozwiązywania problemów, radzenia sobie w warunkach niepewności, współdziałania z partnerem, funkcjonowania w grupie oraz uczciwej rywalizacji w zgodzie z postawą Fair Play.”

COMP S.A. – http://www.comp.com.pl/

„COMP S.A. jest spółką technologiczną specjalizującą się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa IT, bezpieczeństwa sieciowego oraz rozwiązaniach dedykowanych dla rynku handlu i usług. Mając ponad 25 lat doświadczeń COMP SA jest obecnie jednym z największych integratorów rozwiązań informatycznych na polskim rynku, z powodzeniem łącząc produkty własne z rozwiązaniami oferowanymi przez innych producentów sprzętu i oprogramowania. Grupa COMP jest również niekwestionowanym liderem na polskim rynku urządzeń fiskalnych (marki Novitus i Elzab) oferując szeroki wachlarz kas fiskalnych, drukarek fiskalnych i rozwiązań wspierających sektor detaliczny.”

Billeniumhttp://www.billennium.pl/

„Nasze domeny to Outsourcing, systemy Billingowe, rozwiązania klasy Business Process Management, systemy CRM, Business Intelligence oraz systemy i usługi szyte na miarę dla naszych klientów. Tworzymy i utrzymujemy systemy informatyczne, które dają naszym klientom przewagę konkurencyjną i pomagają budować nowoczesny biznes. Nasze projekty prowadzimy tak, żeby nasi klienci nie musieli zajmować się technologią, a mogli skupić się na biznesie i najzwyczajniej w świecie mieć miły dzień pracy!”

Asseco Poland S.A.http://asseco.com/pl/

Firma proponuje 3-cią edycję fakultety. Dwie wcześniejsze są chwalone przez studentów (oraz firmę).

„Asseco Poland (GPW: ACP) jest największą polską firmą informatyczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Z kapitalizacją przekraczającą 4,4 mld zł wchodzi w skład prestiżowego indeksu WIG20. W rankingu „TOP 100 European Software Vendors” za rok 2013 Grupa Asseco znalazła się na 6. miejscu z przychodami z własnego oprogramowania i usług w wysokości 1 063 mln euro.

Asseco Poland jest unikalnym połączeniem firmy software’owej i usługowej. Jesteśmy producentem zaawansowanego technologicznie oprogramowania, obsługującego najważniejsze procesy biznesowe przedsiębiorstw z kluczowych branż polskiej gospodarki. Z aplikacji Asseco korzysta: ponad połowa polskich banków, największe firmy ubezpieczeniowe, energetyczne, telekomunikacyjne i z szeroko pojętego sektora zdrowia administracja publiczna różnych szczebli: od samorządów lokalnych po urzędy centralne i służby mundurowe.”

Pozdrawiam serdecznie,

dr Paweł Jankowski
Prodziekan d.s. Dydaktyki

Wydział Zastosowań Informatyki
i Matematyki

ul. Nowoursynowska 159,
02-776 Warszawa

Kontakt

Studia

Wydział realizuje w trybie stacjonarnym i
niestacjonarnym dwa kierunki studiów I i II stopnia
- Informatyka oraz Informatyka i Ekonometria:
kierunki studiów

Kategoryzacja MNiSW

Wydział otrzymał w kategoryzacji Ministerstwa
Nauki i Szkolnictwa Wyższego:
2013: kategorię A
2017: kategorię B
ocena działaności naukowej

Ocena PKA

Bardzo wysoka ocena Państwowej Komisji
Akredytacyjnej dla kierunku:
2013: Informatyka i Ekonometria
2017: Informatyka
ocena programowa

Jakość kształcenia

na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki
jakość kształcenia

Wyposażenie dydaktyczne

Uczymy korzystając z nowoczesnego
wyposażenia dydaktycznego:
wyposażenie

Facebook

Dziekanat WZIiM @WZIM
Samorząd Studentów WZIiM @WZIiMSGGW
Koło naukowe REDINUX @redinux
Silver .Net Group @silvernetgroupsggw
Businnes Intelligence Group SAS @bigsasgroup
Podyplomowe studia SELinux @setenforce1

Biuro Karier SGGW
SGGW @karierasggw