Dni WZIM 8-9 maja 2013 r.

czwartek 25.04.2013

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zaprasza 8-9 maja wszystkich pasjonatów nowych technologii na wielkie wydarzenie, Dni WZIM 2013, czyli dwudniową konferencję, na której pojawią się najnowsze informacje z branży, będzie można zorientować się na rynku pracy oraz dowiedzieć się, jak tworzyć swój własny E-biznes lub startup. Pojawią się sesje techniczne z technologii mobilnych i chmurowych, również tych Otwartych.

Organizatorami konferencji są koła naukowe Silver .NET oraz „StuKoLi – Studenckie Koło Linuksa SGGW” i Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki.

Pierwszy dzień to IT Academic Day (8 maja), który odbędzie się w Auli Kryształowej, organizatorem tego dnia jest Koło Naukowe Silver .NET. Jest to kolejna odsłona. Dzięki współpracy z firmą Microsoft przyjedzie do nas grupa Słoweńców z uniwersytetu Maribor, którzy uczestniczą w projekcie E-Business w połączeniu z programem Microsoft Dynamics Academic Alliance oraz Microsoft IT Academy. Wygłoszą oni referat o swoim programie – jak wyglądało u nich wdrażanie takiego programu E-Business. Pod koniec adiunkt WZIM, dr Maciej Pankiewicz zagra koncert na specjalnym oprogramowaniu i pokaże parę sztuczek przy tworzeniu muzyki.

• 09:00 – 09.50 Rejestracja
  • 09.50 – 10.00 Uroczyste otwarcie konferencji
  • 10.00 – 11.00 W którym kierunku idzie świat IT? Jan Kleczkowski
  • 11.00 – 12.00 Collaboration between Microsoft Slovenia with its Microsoft partners and Faculty of Economics and Business: the key for success of E-business program
  • 12.00 – 13.00 Your app in cloud. Connect your Windows 8 application with Windows Azure Mobile Service. Rafał Madycki
  • 13.00 – 14.00 Create your own career – sposoby na budowanie kariery w IT Ewelina Malarowska, Anna Hołdyńska
  • 14.00 – 15.00 Lunch
  • 15.00 – 16.00 Anatomia sukcesu, czyli o sposobach budowania firmy na miarę Skype’a Michał Misztal
  • 16.00 – 17.00 Użyteczność i User Experience – gdzie tego szukać i z czym to jeść? Bartosz Dobrowolski
  • 17.00 – 18.00 Windows Phone 8, nowy system nowe możliwości? Paweł Niewęgłowski
  • 18.00 – 18.30 Pankiewicz Live. Twórz swoją własną muzykę! Maciej Pankiewicz
  • 18.30 – 18.45 Zamknięcie dnia i wręczenie nagród

Partnerami ITAD są Microsoft, Pracuj.pl, Helion, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Billennium, patronem medialnym jest telewizja południe, a patronem organizacyjnym Xero-druk. Zapraszamy na fanpage’a ITAD – https://www.facebook.com/ITADSGGW gdzie można znaleźć konkursy z nagrodami oraz wszystkie informacje dotyczące SGGW ITAD 2013.

Drugi dzień to Dzień Otwartych Technologii (9 maja), którego organizatorem jest „StuKoLi – Studenckie Koło Linuksa SGGW”, odbędzie się ono w macierzystym budynku WZIM (b.34) w Auli 4. Będziemy mieli możliwość posłuchania o zastosowaniach systemu Linux w firmach oraz systemach wbudowanych. Sesje poprowadzą specjaliści z OSEC, certyfikowanego ośrodka edukacyjnego firmy Red Hat.

• 9.00 – rejestracja
  • 9.30. Przywitanie uczestników. Rozpoczęcie konferencji.
  • 9.40. Czy Linux w biurze ma sens? – fakty i mity (Piotr Baranowski OSEC)
  • 10.40-11.00 – przerwa
  • 11.00-12.00 Zagadnienia związane z Raspberry Pi (Kamil Porembiński)
  • 12.00-12.15 – przerwa
  • 12.15-13.45 – System operacyjny NetBSD w zastosowaniach wbudowanych (Radosław Kujawa OSEC)
  • 13.45-14.00 – przerwa
  • 14.00-15.30 Security – przykładowe typowe błędy w PHP, Apache, DNS (Kamil Porembiński)
  • 15.30 – zakończenie konferencji. Rozdanie nagród

Partnerami Dnia Otwartych Technologii są OSEC oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, patronem medialnym jest Telewizja Południe, a partnerem organizacyjnym Xero-druk.

Dzięki konferencji chcemy promować nasze Koła Naukowe, Wydział (stoisko również z reklamą studiów podyplomowych) oraz zachęcić firmy do współpracy z WZIM, również poza samą konferencją. Chcielibyśmy, aby duże konferencje informatyczne na stałe zagościły na SGGW i wyróżniały się na tle innych, tak aby za rok również stworzyć jeszcze większe wydarzenie i rozwijać się przy takim projekcie.

Serdecznie zapraszamy na konferencję, mamy nadzieje, że każdy znajdzie coś dla siebie!