Spotkania z ekspertami: Wszystko, co chcecie wiedzieć o fizyce kwantowej (i nie boicie się zapytać)

środa 18.12.2019

Już w czwartek w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się wykład „Wszystko, co chcecie wiedzieć o fizyce kwantowej (i nie boicie się zapytać)” , który poprowadzi dr hab. inż. Arkadiusz Orłowski, prof. SGGW – dyrektor Instytutu Informatyki Technicznej oraz Centrum Edukacji Multimedialnej SGGW.

Podobno nikt nie rozumie mechaniki kwantowej. A to przecież znajomość jej zasad leży u podstaw konstrukcji nowoczesnych urządzeń technicznych, z których korzystamy na co dzień – komputerów, smartfonów.

Na spotkaniu można będzie bez lęku zapytać o wszystko, co zawsze chciało się wiedzieć na temat fizyki kwantowej. Teleportacja kwantowa? Proszę bardzo. Kryptografia kwantowa? Czemu nie? Splątanie kwantowe? To na deser. Warto wykorzystać okazję i dołączyć do elitarnego grona tych, którzy rozumieją, dlaczego nie rozumieją mechaniki kwantowej.

Prowadzenie: dr hab. inż. Arkadiusz Orłowski – fizyk i informatyk, popularyzator nauki; profesor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, do niedawna dziekan Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki, obecnie dyrektor Instytutu Informatyki Technicznej oraz Centrum Edukacji Multimedialnej SGGW. Specjalizuje się w dziedzinie informatyki kwantowej, sztucznej inteligencji, fizyki informacji, analizy obrazów, bezpieczeństwa danych.

Gdzie: Audytorium (parter)
Kiedy: 19 grudnia, 20.00